RFID jūsu biznesa attīstībai

Kā ietaupīt laiku un izmaksas, kas rodas inventarizācijas procesā? Kā veidot vieglu un ērtu noliktavas pārskata sistēmu un paaugstināt savu darbinieku efektivitāti? Kā izvairīties no zādzībām un radīt drošāku vidi savam biznesam? Automatizētie RFID risinājumi var būt atbilde uz visiem šiem jautājumiem.

 

RFID jeb radiofrekvenču identifikācija ļauj atpazīt objektus un iegūt par tiem datus. RFID jeb radiofrekvenču identifikācija ļauj atpazīt objektus un iegūt par tiem datus. Izmantojot RFID tagus, antenas, RFID lasītājus un raiduztvērējus, dati tiek nosūtīti un saņemti vien dažu sekunžu laikā.

 

Efektīva un vienkārša lietu uzskaite un pārvaldība

 

RFID risinājumu priekšrocības ir vairākas - nav nepieciešams vizuāls vai mehānisks kontakts; nolasīšanas precizitāte ir ļoti augsta; tie ir izturīgi pret vides nelabvēlīgiem apstākļiem (arī netīrā vidē, tvaikos, ūdenī) un to var iekausēt plastmasā, iestrādāt kokā vai metālā; kalpošanas ilgums ir teju neierobežots!

 

  • Ražošanas sektorā: preču saņemšana, produktu apkopošana, kustību izsekošana, krājumu pārvaldība u.c.

  • Loģistikas sektorā: preču saņemšana, transportu un kravu izsekošana, iekraušanas verifikācijas u.c.

  • Tirdzniecības sektorā: krājumu pārvaldība, inventarizācija, pakošanas procesos u.c.

 

Pasaulē RFID risinājums ļoti populārs ir bibliotēkās. RFID uzlīmes tiek piestiprinātas pie grāmatām un informācija tradicionālā svītru koda lasītāja vietā tiek nolasīta ar RFID uztvērēju. Šādi iespējams ātri un ērti atrast vajadzīgo grāmatu lielā nesašķirotu grāmatu kaudzē. Tāpat šis ir lielisks drošības risinājums - pret grāmatu neatļautu iznešanu. Un ne tikai! Jebkuras preces, objekti, vienības, ko nepieciešams pasargāt, piemēram, dvieļi un halāti viesnīcās un SPA zonās.

 

Pieprasīts šis risinājums ir arī loģistikā un noliktavu pārvaldībā. Izbraucot no depo, uz konteinera piestiprinātā RFID uzlīme tiek nolasīta, iebraucot noliktavas teritorijā. Sistēmā tiek atzīmēta konteinera ierašanās. Kravas auto tiek ievietotas paletes, kas arī apstrādātas ar RFID uzlīmēm. Sistēma uzrauga, vai iekrautas pareizās paletes un atbilstoši noteikumiem. RFID lasītājs, izbraucot no noliktavas zonas, vadības sistēmā veic atzīmi par izbraukšanas laiku. Konteiners un paletes nu ir viegli izsekojamas.

 

Inventarizācijas procesā vairs nav nepieciešams cilvēks - to pavisam ērti reizi dienā var veikt robots. Atkritumu konteineros iestrādāts čips ļaus tos pavisam viegli izsekot un kontrolēt atkritumu izvešanas grafikus. Dvieļus un halātus viesnīcās un no SPA zonām vairs nozagt nebūs iespējams. Nomas auto tiek pasargāti no negodprātīgiem klientiem. Un šīs ir tikai dažas no jūsu biznesa problēmām, ko iespējams risināt ar RFID!

 

Kā tas strādā?

Uz objekta, ko nepieciešams regulāri novērot vai uzskaitīt, tiek piestiprināta uzlīme, etiķete vai līdzīgs marķieris (ko sauc arī par transponderi), kas sevī glabā datus - unikālo kodu un aprakstošu informāciju par preci vai objektu. Nolasīšana notiek ar speciālām iekārtām, kas var būt vieglas un mobilas (nelieliem nolasīšanas attālumiem), tāpat - stacionāras un iebūvētas (lielākiem nolasīšanas attālumiem). Svarīga šī procesa daļa ir RFID starpprogrammatūra, kas nodrošina mijiedarbību starp RFID transponderiem un uzņēmuma informācijas sistēmu. Nolasīšanas iekārtas zonā uzlīme savus datus nodod uzņēmuma datu bāzei vien dažu sekunžu laikā. Salīdzinājumam - 1000 vienības iespējams atpazīt un klasificēt vienas sekundes laikā.

 

Iespējams, ka šobrīd prāto, - RFID pēc būtības ir līdzīgs svītru kodam. Ne gluži - atšķirībā no svītrkoda, RFID uzlīmei nav obligāti jāatrodas lasītāja iekārtas redzeslokā, tāpēc tā var būt pievienota objektam un nolasāma krietni ātrāk un ērtāk, izmantojot rokas lasītājus vai pat nolasāma automātiski, izmantojot RFID vārtus un antenas.

 

HANSAB komanda Latvijā sadarbībā ar pārstāvi no Somijas “Nordic ID” realizējusi vairākus projektus, integrējot RFID risinājumus, piemēram, pašapkalpošanās veikalu tīklam “Easy Deli”.

 

Par RFID risinājumiem sazinieties ar mums!

Kalvis Līcītis, Banku un maksājumu risinājumu grupas vadītājs (kalvis.licitis@hansab.lv, +371 29356722)

Māris Macuks, Mazumtirdzniecības risinājumu pārdošanas projektu vadītājs (maris.macuks@hansab.lv, +371 27700887)

Atpakaļ