Digitālā identitāte precēm - ar RFID tehnoloģiju

RFID jeb radiofrekvences identifikācija ir tehnoloģija, kas nodrošina unikālu digitālo identitāti priekšmetiem (arī cilvēkiem, dzīvniekiem utt. ) un padara tos redzamus virtuālajā vidē. 

RFID tehnoloģija ir izplatīta un kādu laiku tiek pielietota visdažādākajās elektroniskajās ierīcēs, jo ir plaši un ērti pielietojama -  informācija no mikroshēmas tiek nolasīta attālināti, bez kontakta.

Kā tā strādā?

Katra sistēma sastāv no RFID signāla lasītāja un RFID taga. RFID lasītājs ir ierīce (var tikt saukta, piemēram, par antenu), kas ir savienota ar kādu kopēju tīklu. Savukārt tags ir mikroshēma, kurā tiek ierakstīti dati. Sistēmas komponentēm komunicējot savā starpā, dati tiek attālināti nolasīti un interpretēti. Digitālajā identitātē ar RFID palīdzību var ievietot un nodot plaša spektra informāciju – nosaukumu, cenu, derīguma termiņu, izmantošanas biežumu, apkopes reizes utt.

Aktīvais un pasīvais RFID

Aktīvais RFID ir risinājums ir tāds, kuram ir akumulators un kurš nosūta signālu, ko var noteikt simtiem metru attālumā. Turpretim pasīvo RFID identificē tikai ar tā lasītāja raidītā radio signāla palīdzību.

Pielietojums nozarēs

RFID izmantošanai ir daudz priekšrocību, lai to uztvertu kā nākotnes tehnoloģisko risinājumu tādās nozarēs kā ražošana, loģistika un tirdzniecība. Tehnoloģijas lietošanas iespējas ir tik daudzveidīgas, ka tās var tikt pielāgotas biznesa modelim.

Aktīvie uzraudzības risinājumi - nodrošinot savas preces ar RFID mikroshēmām, jūs varat reālā laikā ģenerēt pārskatu par produkta vai preces atrašanās vietu, skaitu utml. Preču uzskaitei ar RFID tehnoloģijas palīdzību ir 99,9% precizitāte un tas aizņem tikai minūti.

Pašapkalpošanās risinājumi - ja tie tiek apvienoti ar viedo programmatūru, RFID tehnoloģija ļauj izveidot jaunas iespējas pašapkalpošanās tirdzniecības un nomas vietās.

Procesu automatizācija - daudzās jomās, piemēram, mazumtirdzniecībā, būvniecībā vai loģistikā, RFID tehnoloģija ļauj gan automatizēt procesus, gan uzraudzīt un pārvaldīt resursu izmantošanu. Jebkurā brīdī var tikt noteikta preces atrašanās vieta, kā arī tās lietošanas vēsture vai apkopes dati. RFID risinājumam pievienojot videonovērošanu, ir iespējams arī noteikt katras mikroshēmas lasīšanas vietu video ierakstā.
 

Atpakaļ