Bibliotēku RFID risinājums

Grāmatu izsniegšana, uzskaite un pārbaude - darbības, ko iespējams automatizēt, vienlaicīgi uzlabojot apmeklētāju pieredzi.

Sazinieties ar mums
 • Pašapkalpošanās kiosks
  Pašapkalpošanās kiosks

  Ātrs veids, kā ar vienu reizi izņemt līdz piecām grāmatām līdzņemšanai. Pašapkalpošanās kioskā ir iespējams saņemt atskaiti par izsniegtajām vai atnestajām grāmatām, pagarināt grāmatu izsniegšanas termiņu vai atdot atpakaļ, neizmantojot personāla palīdzību. 

  Ar kioska palīdzību, lasītājiem ir iespējams pašiem izņemt grāmatas un atdot tās atpakaļ. Izmantošanu atvieglos plaukts ar elektriski regulējamu augstumu un monitoru. Pašapkalpošanās kiosks ļaus lietotājam pašam izņemt, atdot grāmatas un piekļūt savam kontam, kā arī informēs par izmantošanas termiņiem un izdrukās kvītis. Ideāli piemērots lasītavām un telpām ar brīvu piekļuvi grāmatu krātuvēm gan mazās, gan lielās bibliotēkās. Darbojas RFID UHF vai HF frekvencēs.

 • Bibliotēkas pakomāts
  Bibliotēkas pakomāts

  Izmantojot bibliotēkas pakomāta sistēmu, apkalpojiet savus klientus pat tad, kad bibliotēka ir slēgta.

  Pakomāts ļauj saņemt un nodot no bibliotēkas iepriekš pasūtītās grāmatas.

  1. Lasītājs pasūta grāmatu bibliotēkas sistēmā.
  2. Kad grāmata ir sagatavota izsniegšanai, personāls to ieliek pakomātā, un bibliotēkas sistēmā pasūtījums tiek atzīmēts kā gatavs izsniegšanai. Tad bibliotēkas sistēma paziņo lasītājam par iespēju izņemt pasūtījumu.
  3. Lasītājs reģistrējas ierīcē, izmantojot bibliotēkas karti vai personas apliecību. Ierīce automātiski atver pakomātu ar pasūtīto grāmatu. Pakomāts ir aprīkots ar slēdzamiem nodalījumiem, skārienjutīgu ekrānu, bibliotēkas kartes lasītāju, kvīšu printeri un RFID lasītāju. Ir pieejami ārtelpu un iekštelpu modeļi.
 • Diennakts grāmatu nodošanas iekārta
  Diennakts grāmatu nodošanas iekārta

  Ierīce ļauj pieņemt grāmatas jebkurā laikā, arī ārpus bibliotēkas darba laika. Tā atpazīst atnestos materiālus pēc datiem, kas katrai grāmatai saglabāti RFID bibliotēkas etiķetē, un pēc lietotāja identificēšanas nosūta šo informāciju uz bibliotēkas sistēmu. Lietotāja konts tiek nekavējoties atjaunināts, un nodotie materiāli tiek novietoti ratos ar kustīgu grīdu.

  Plašākas automātiskās RFID nodošanas sistēmas ir aprīkotas ar šķirotāju, kas novirza atdotos materiālus uz atsevišķiem bibliotēkas ratiņiem atbilstoši definētajiem parametriem.

Mūsu realizētie projekti

Ekonomikas un kultūras augstskolas inteliģentā bibliotēkas sistēma

Hansab veica inovatīva bibliotēku automatizācijas projekta realizāciju Ekonomikas un kultūras augstskolas bibliotēkā, kur RFID bibliotekāru apkalpošanas sistēma ir pilnībā integr

Lasīt pilnu risinājuma aprakstu
Grāmatu izsniegšanas skapis Tallinas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā

2020. gada aprīlī Tallinas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka atklāja pašapkalpošanās grāmatu izsniegšanas skapi “Raamatutark (Bookwise)”.

Lasīt pilnu risinājuma aprakstu
Hansab risinājumi Viļņas Universitātes bibliotēkā

Hansab UAB ir īstenojoši Viļņas Universitātes nacionālā zinātniskā komunikāciju un informācijas centra bibliotēkas RFID projektu, kas tika veikts, lai padarītu šo par vienu no mū

Lasīt pilnu risinājuma aprakstu
Inovācijas seko grāmatu lasītājiem

Jūrmalas Centrālā bibliotēka  sadarbībā ar Hansab SIA nodrošinājusi saviem lasītājiem pašapkalpošanās risinājumu grāmatu saņemšanai un nodošanai 24/7

Lasīt pilnu risinājuma aprakstu

Sazinieties ar mums

CAPTCHA
Šis ir testa jautājums, lai novērstu automatizētu spam plūsmu un noteiktu, vai jūs esat apmeklētājs-cilvēks.