Kā izvēlēties piemērotāko bolardu?

Globalizācijas ietekmē, sabiedrībā ir nepieciešamība paaugstināt kvalitātes standartu, komforta un drošības līmeni. Uzņēmumiem ir nepieciešams pēc iespējas efektīvāk organizēt transporta kustību savu objektu teritorijā. Valsts un pašvaldību iestādēm, ir jāspēj nodrošināt ērtu automašīnu novietošanu, savukārt gājējiem ir jānodrošina droša un ērta piekļuve sabiedriskām vietām. Ir būtiski radīt kvalitatīvu un drošu vidi sabiedrībai, nodrošinot efektīvu aizsardzību pret jebkāda veida iebrukumiem. Viens no efektīvakajiem instrumentiem ir bolardi, tas būs īstais instruments, lai risinātu augstākminētās nepieciešamības.

 

Esam sagatavojuši 7 ieteikumus kā vislabāk izvēlēties bolardus : 

Padoms 1.

Nosakiet, kāds aizsardzības līmenis jums ir nepieciešams bollardi tiek iedalīti divās klasēs: satiksmes bollardi un augstas drošības (prettriecienu) bollardi. Satiksmes bollardi galvenokārt kalpo satiksmes vadībai. Tajā pašā laikā augstas drošības (prettriecienu) bollardi ir pretterorisma aprīkojums, kam nepieciešama obligāta sertifikācija.

Padoms 2.

Vai jums ir nepieciešami satiksmes bollardi? Satiksmes bollardi tiek izmantoti privātām un civilām vajadzībām. Tērauda biezums parasti nepārsniedz 4 mm. Autostāvvietu apsaimniekošana, speciālo transportlīdzekļu piekļuve pilsētā ir satiksmes bollardu galvenais uzdevums. Satiksmes bollardi var būt pārvietojami , mehāniski, pusautomātiski un automātiski. Tik plašs klāsts ir paredzēts plašām un dažādām pielietojuma iespējām.

Padoms 3.

Izvēlieties pārvietojamos un mehāniskos bollardus zemas noslodzes objektiem. Pārvietojamie un mehāniskie bollardi ir īpaši paredzēti vietām, kur nav lielas satiksmes plūsmas. Piemēram, mehāniskie bollardi ir piemēroti tādām vietām kā privātmāju autostāvvietas, darbinieku autostāvvietas ieeja vai īpašām viesu stāvvietām. Lai piešķirtu noteiktas stāvvietas, piemēram, lai cīnītos pret nesankcionētu auto novietošanu, pietiek ar pārvietojamo bollardu izmantošanu.

Padoms 4.

Uzstādiet automātiskos bollardus intensīvas satiksmes zonām. Ja jūsu uzdevums ir vadīt transportlīdzekļu plūsmu visā teritorijā, automātisko bollardu izmantošana būs piemērotākais risinājums. Bollardus var viegli integrēt ar īpašiem lasītājiem, kas saņem informāciju no transportlīdzeklī uzstādītās etiķetes. Saņemot atgriezenisko saiti, piekļuves kontroles sistēma dod komandu nolaist bollardu. Bollaru var vadīt arī ar tālvadības pulti, piemēram, viesu piekļuvei. Šāda sistēma būs ērta, lai organizētu piekļuvi lielu dzīvojamo kompleksu autostāvvietām, transportlīdzekļu kustību uzņēmuma teritorijā vai pilsētas teritorijā. Ir iespējama integrācija ar numurzīmju skeneri, lai dotu piekļuvi konkrētiem transportlīdzekļiem. 

Padoms 5.

Uzņēmuma drošība - uzdevums augstas drošības (prettriecienu) bolardiem. Militārās un stratēģiskās infrastruktūras, kā arī lielu rūpniecisko objektu drošības speciālisti saskaras ar  daudz nopietnākām problēmām nekā cīņā pret nepareizu auto novietošanu. Misija šeit ir novērst teroristu un citus plānotus, mērķtiecīgus uzbrukumus. Mehānismi, kas nodrošina šo bollardu darbību, ir atsevišķas ierīces, kas ar hidrauliskā spiediena palīdzību tiek savienotas ar bollardiem. Šis risinājums nodrošina augstu prettrieciena intensitāti un vieglu apkopi.

Padoms 6.

Izlemiet, vai jums ir nepieciešama piekļuves kontroles sistēma, lai kontrolētu bollardus. Piekļuves kontroles sistēmu iespējams pielāgot klientu vajadzībām.

Padoms 7.

Kvalitatīvai bollardu uzstādīšanai ir nepieciešams kvalificēti un sertificēti bollardu uzstādītāji. Bollaru uzstādīšana no pirmā acu uzmetiena nav grūta, tomēr gandrīz katrs objekts prasa individuālu lēmumu pieņemšanu. Ja nav atbilstošas pieredzes, ir iespējams pieļaut kļūdas, kas radīs nepieciešamību aprīkojumu uzstādīt no jauna, radot papildus nevajadzīgus izdevumus. Pievērsiet uzmanību uzstādītāju pieredzei ar bollardiem, kā arī kvalifikācijai elektrodarbos. Tāpat ņemiet vērā, ka dažādu ražotāju bollardu uzstādīšanas un pieslēgšanas procesu detaļas var atšķirties, tāpēc pārliecinieties, ka uzstādītāji ir iepazinušies ar tehnisko dokumentāciju.

Hansab piedāvā pasaulē vadošo bollardu ražotāju un pretterorisma aprīkojuma sortimentu. Tāpat, Hansab komandā darbojas speciālisti ar daudzu gadu garumā uzkrātu pieredzi.

Vairāk par drošības bollardiem un ceļu bloķētājiem var iepazīties šeit : https://www.hansab.lv/lv/drosibas-bolardi-un-celu-bloketaji

 

Ojārs Briedis

Hansab SIA produktu vadītājs

+371 26102678

ojars.briedis@hansab.lv

Atpakaļ