Pret neatļautu dronu izmantošanu noder detekcijas iekārtas

Dronu lietošanas skaits kā privātām, tā uzņēmumu vajadzībām pēdējos gados ir strauji audzis. Tāpēc šodien tiek attīstīta un uzlabota ne tikai likumdošana drošai bezpilota lidaparāta vadīšanai, bet uzņēmumiem un privātiestādēm piedāvāti dažādi risinājumi papildu drošībai, piemēram, detekcijas iekārtas. 

Pieejami teju katram

Droni sākotnēji tika izstrādāti militāriem nolūkiem, tomēr inovāciju attīstības un komerciālās intereses dēļ bezpilota lidaparātus šobrīd var dēvēt jau par plaša patēriņa elektroniku.To pieejamība ir tikai viens no faktoriem, kas vecinājis šo lidaparātu popularitāti, kā izklaides, tā dažādu nozaru vajadzībām. 

Un līdz ar dronu lietotāju skaita straujo pieaugumu, palielinājies arī dronu izmantošanas likumpārkāpumu gadījumu skaits - no privātuma aizskaršanas un īpašuma apdraudējumiem līdz kritiski svarīgās infrastruktūras ietekmēšanai. Aizvien biežāk izskan ziņas par nesaskaņotiem dronu lidojumiem, piemēram, virs cietumu teritorijām, palielinot kriminālo pārkāpumu draudus ar iespējamu aizliegto vielu piegādi vai teritorijas pārskatīšanu. Tāpat ir bijuši gadījumi, kad droni nonāk lidostu apkaimēs, traucējot un apdraudot aviosatiksmi. 

Efektīvs risinājums – dronu detekcija

Kamēr atsevišķas iestādes rūpējas par aizsardzību pret dronu uzbrukumiem, bezpilota gaisa kuģu uztveršana teritorijas apsargāšanai nav plaši pieņemta prakse nozarēs. 

Teritorijas, kuras ir svarīgi uzraudzīt, bieži ir lielas, nepārredzamas, vai arī dronus no zemes vienkārši nav iespējams saskatīt. Tāpēc dronu detekcija ir ļoti efektīvs risinājums konkrētas gaisa telpas monitoringam. Šīs ierīces uztver lidojošu dronu signālus un ziņo, ja kāds svešs bezpilota lidaparāts nonāk konkrētajā perimetrā. Tās parādīs drona un tā pilota atrašanās vietu reāllaikā, gaisa kuģa lidošanas trajektoriju un citus parametrus, kas uzrādīti lidaparāta reģistrēšanas procesā. Turklāt lielie tehnoloģiju uzņēmumi, arī Hansab, piedāvā šādus risinājumus visdažādākajām uzņēmumu vajadzībām.

Lai arī šī brīža regulējumi nosaka dažādas prasības, kas saistītas ar dronu izmantošanu, piemēram, lidaparāta reģistrēšanu, pilota apmācības, lidojuma nosacījumus u.c., proaktīvs monitorings var kalpot kā lielisks apsardzes sistēmas rīks. Jāpiemin, ka detekcijas ierīces tiek pārdotas kopā ar speciālo programmatūru, kuru var pievienot arī videonovērošanas sistēmām.
 

Atpakaļ