Kas ir elektroniskās cenu zīmes un kāpēc tās nepieciešamas jūsu biznesam?

Elektroniskās cenu zīmes (ESL, transl. - electronic shelf labels) ir efektīvs automatizācijas risinājums mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kuri vēlas uzlabot savu cenu marķēšanas un informācijas nodošanas procesu. Tās kalpo kā analogs ierastajām papīra cenām plauktos un ļauj automātiski atjaunināt cenas, informāciju par produktiem.

 

1. Kas ir elektroniskās cenu zīmes?

ESL ir elektroniskas ierīces, kas aprīkotas ar ekrānu un darbojas bezvadu tīklā. Katrai cenu zīmei ir sava individuālā identifikācija, kas ļauj uzņēmumam viegli pārvaldīt, mainīt produktu cenas un/vai informāciju par tiem. Tās parasti tiek izvietotas uz preču plauktiem un sinhronizētas ar centrālu vadības sistēmu.

Elektroniskās cenu zīmes ir izmantojamas cenu atjaunināšanai, produktu aprakstu un īpašo piedāvājumu iekļaušanai, datu analīzes veikšanai un pat pirkumu vadībai. Tās var arī viegli pielāgot konkrētā uzņēmuma vajadzībām, piemēram, iestatot krāsas, fontus, grafiskos elementus, utt.

 

2. Kā tās uzlabo biznesa rādītājus?

Elektroniskās cenu zīmes  gan atvieglo un automatizē nozīmīgus biznesa procesus, inventarizācijas, preču papildināšanu plauktos, cenu maiņu attālnāti, gan ļauj veltīt vairāk laika klientu servisam. Tādējādi ikdienas process top raitāks un precīzāks. Kā arī lieliski izkristalizējas jaunas iespējas akciju aktivitātēm – dinamiskā cenu veidošana un centralizēta vadība.

•    Līdz 80% samazināts darbinieku laiks cenu zīmju maiņai
•    Līdz 99% novērš cilvēcisko kļūdu cenu neatbilstībā
•    Uzlabo akciju aktivitātes – izcelto preču pārdošana pieaug līdz 20%
•    Ļauj veltīt vairāk laika klientu apkalpošanai

 

3. No kā sastāv ESL sistēma?

ESL sistēma sastāv no vairākām komponentēm, kas kopā nodrošina tās darbību.

•    Elektroniskās cenu zīmes: Aprīkotas ar ekrānu, kas attēlo nepieciešamo informāciju. Ir izturīgas un viegli nolasāmas, vizuāli līdzīgas papīra analogam.
•    Bezvadu tīkls: ESL sistēma darbojas bezvadu savienojumā starp centrālo serveri un individuālajām cenu zīmēm. Šis savienojums nodrošina datu plūsmu un atjauninājumu nodošanu.
•    Centrāla vadības sistēma: Uzņēmums izmanto centrālu vadības sistēmu, lai pārvaldītu un kontrolētu ESL sistēmu. Šī sistēma ļauj uzņēmumam atjaunināt cenas, informāciju un akcijas visās elektroniskajās cenu zīmēs vienlaikus.
•    Integrācija ar citām sistēmām: ESL sistēma var tikt savienota ar citām uzņēmuma darbības sistēmām, piemēram, noliktavas pārvaldības sistēmu. 

 

 

Atpakaļ