BaltCap iegādāsies Hansab akciju kontrolpaketi

BaltCap, lielākais privātā kapitāla fondu pārvaldnieks Baltijā, iegādāsies 70% Baltijā vadošā automatizācijas tehnoloģiju uzņēmuma Hansab Group akcijas. Hansab ir plaši pārstāvēts Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, un pateicoties BaltCap investīcijām un pieredzei, uzņēmums plāno dažādot savu pakalpojumu portfeli un paplašināties arī ārpus Baltijas reģiona. 

Hansab, kas dibināts 1991. gadā,  izstrādā un sniedz drošības, maksājumu apstrādes, tirdzniecības vietu, sūtījumu piegādes, rindu regulēšanas sistēmu, autostāvvietu un citus automatizācijas risinājumus uzņēmumiem no loģistikas, finanšu, mazumtirdzniecības u.c. nozarēm, kā arī publiskā sektora. Uzņēmums darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Somijā, un tam ir 18 biroji un apkalpošanas punkti visā reģionā.

"Hansab ir atzīts uzņēmums, kas ir izveidojis efektīvu, augstas kvalitātes klientu apkalpošanas modeli strauji augošajā automatizācijas jomā," saka BaltCap partneris Kristjan Kalda. "Mēs saredzam plašu  iespēju loku šī uzņēmuma izaugsmei, izmantojot BaltCap ilggadējo pieredzi, virzot Baltijas uzņēmumus attīstībai globālajā tirgū." 

Hansab Group dibinātājs un izpilddirektors Aigars Urva (Aigar Urva) uzsver: "Trīsdesmit divu gadu pastāvēšanas laikā uzņēmums ir veiksmīgi gājis dabisku attīstības ceļu. Šobrīd mūsu mērķis ir paātrināt izaugsmi un apgūt jaunas darbības jomas un noieta tirgus. Esam priecīgi apvienot spēkus ar BaltCap - finansiāli spēcīgu un uzticamu partneri, kas palīdzēs mums īstenot uzņēmuma izaugsmes stratēģiju."

Darījums tiks pabeigts tuvāko mēnešu laikā, tiklīdz tiks saņemti nepieciešamie apstiprinājumi un atļaujas no  attiecīgajām Baltijas valstu uzraudzības iestādēm. 

Līdz ar darījuma noslēgšanos Aigars Urva turpinās darbu Hansab Group  padomē un AS Hansab Estonia izpilddirektors Janoo Kallikorms (Janno Kallikorm) kļūs par Hansab Group izpilddirektoru. 

Darījumu konsultēja Cobalt Legal un Sorainen. Darījuma cena un detaļas netiek atklātas.

 

Par Hansab

Hansab ir viens no Latvijā vadošajiem tehnoloģiju uzņēmumiem automatizācijas, digitalizācijas un drošības jomās. Hansab klienti ir dažādu nozaru uzņēmumi. Piedāvājumā ietilpst pakalpojumi drošības jomā, sūtījumu apstrāde un loģistika, bankomāti, skaidras naudas pārvadāšanas pakalpojumi, valsts personu apliecinošu dokumentu izgatavošana, tirdzniecības vietas un skaidras naudas apstrāde, rindu pārvaldība, autostāvvietas un automatizācijas pakalpojumi.  Uzņēmums starptautiski piedāvā automatizētu satiksmes pārvaldības sistēmu Entringo Traffic un viedo autostāvvietu pārvaldības sistēmu Entringo Parking. 

Hansab pakalpojumu piedāvājuma pamatā ir ilgtspējīgu biznesa risinājumu izstrāde, palīdzot uzņēmumiem atrast jaunu, inovatīvu pieeju jau esošiem biznesa risinājumiem un radot pozitīvu ietekmi gan uz organizācijām, gan cilvēkiem un planētu. Uzņēmuma ieņēmumi 2022. gadā sasniedza 40 miljonus eiro, no kuriem vairāk nekā puse tika gūta no pakalpojumu sniegšanas. Hansab ir 316 profesionāļu komanda, kas strādā 7 uzņēmumos Baltijā un Somijā. www.hansab.lv

Par BaltCap 

BaltCap ir lielākais un pieredzējušākais privātā kapitāla investors Baltijas valstīs. BaltCap ir četras ieguldījumu stratēģijas: uzņēmumu izpirkuma darījumi, izaugsme, infrastruktūra un iespējkapitāls. Kopš 1995. gada BaltCap ir investējis vairāk nekā 100 dažādu nozaru uzņēmumos un piesaistījis kopējo kapitālu vairāk nekā 700 miljonu eiro apmērā. BaltCap ir pārstāvēts visās trijās Baltijas valstīs ar vietējiem birojiem un pieredzējušām investīciju komandām Rīgā, Tallinā, Viļņā, kā arī Varšavā, Helsinkos un Stokholmā. www.baltcap.com

 

 

 

Atpakaļ