Attīstām uz inovācijām vērstu domāšanu - Hansab hakatons 2023

2023. gadu uzsākām jaudīgi, organizējot savu pirmo iekšējo hakatonu, kas pulcēja darbiniekus no visiem Hansab grupas uzņēmumiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. 

Šāda pieeja palīdzēja veicināt pārrobežu sadarbību, jo dalībnieki no dažādām vidēm strādāja kopā, lai radītu potenciālos risinājumus, kas varētu sniegt labumu klientiem visā reģionā.

Divu dienu garumā dalībnieki demonstrēja savas prasmes, radošumu un aizraušanos ar tehnoloģijām.

Hakatona tapšana

Hakatona organizēšanā mēs sadarbojāmies ar Zinātnes un biznesa parku Tehnopol, kas arī iepriekš Hansab grupai bija palīdzējis atjaunot inovāciju procesu uzņēmumā.

Inovāciju laboratorijas pirmsākuma pasākumos Rīgā, Viļņā un Tallinā 2022. gada rudenī ieguvām rekordlielu ideju skaitu. No visām tika atlasītas sešas, kas saistītas ar veselības, datu pārvaldības, mazumtirdzniecības, autostāvvietu un farmācijas nozarēm. Pēc tam ikviens no Hansab varēja pievienoties kādai no šīm jau iepriekš izvēlētajām komandām.

Pasākuma diena

Hakatons sākās ar  programmatūras testēšanas platformas Testlio līdzdibinātājas un valdes locekles Kristelas Kruustukas iedvesmojošu uzrunu, kurā viņa dalījās ar uzņēmuma vēsturi - kā tas radās un attīstījās pateicoties dibinātāju neatlaidībai.

Atklāšanas pasākums lielā mērā noteica nākamo 48 stundu atmosfēru. Atlikušajā pasākumā laikā komandas strādāja pie ideju apstiprināšanas un prototipu izveides. Procesa gaitā dažādi mentori motivēja dalībniekus pārvarēt šķēršļus un norādīja uz nepieciešamajiem uzdevumiem.

Komandām tika dota piekļuve dažādiem materiāliem, sākot no empātijas kartēm līdz biznesa modeļiem.
Pasākuma beigās komandas savus risinājumus prezentēja žūrijai, kas tos izvērtēja, pamatojoties uz tādiem kritērijiem kā inovācija, iespējamība un potenciālā ietekme.

Žūrijas sastāvā bija Hansab grupas dibinātājs un izpilddirektors Aigars Urva, Ļevs Dolgačovs – EstBan prezidents, Syda Ventures dibināšanas partneris un biznesa eņģelis (transl. Angel Investor), kā arī Indreks Olavs - Zinātnes un biznesa parka Tehnopol izpilddirektors.

Uzvarētāji

Tika izvēlētas divas komandas, kas turpinās attīstīt savas idejas - Navigators un Sandbox.
Arī divas citas komandas turpinās strādāt pie hakatonā iesāktajiem projektiem  - HERS un Entringo Lite.

Secinājumi

Mūsu pirmais hakatons apliecināja sadarbības un inovāciju nozīmi. Rīkojot iekšējo hakatonu, mēs varējām pielietot pašu darbinieku talantus un zināšanas, jo tiem ir dziļa izpratne par uzņēmuma produktiem un pakalpojumiem.

Šī pieeja deva iespēju apgūt jaunas prasmes, strādāt kopā ar kolēģiem no dažādām nodaļām un valstīm, kā arī piedalīties inovatīvos projektos, kam varētu būt reāla ietekme un potenciāls veicināt izaugsmi, uzlabot klientu pieredzi visā Baltijā.

Foto: Sander Peterson 
 

Hansab hakatons Hansab hakatons Hansab hakatons Hansab hakatons Hansab hakatons Hansab hakatons Hansab hakatons Hansab hakatons Hansab hakatons
Atpakaļ