VIDEO:Smart Port - Satiksmes vadības sistēma Tallinas ostā

Old City Harbor ir viena no lielākajām un aizņemtākajām pasažieru ostām Baltijas reģionā. Tā ir arī lielākā pasažieru osta Tallinā un Igaunijā.
Smart Port projekts ir satiksmes plūsmas pārvaldības risinājums, ar kuru organizē pirmsmuitošanas, reģistrācijas un joslu pārvaldību ostām ar vairākiem prāmju operatoriem, sniedzot vienotu un viegli saprotamu pakalpojumu cilvēkiem ar kravas transportu un vieglajām automašīnām. Smart Port Project samazina pasažieru gaidīšanas laiku ostā, nodrošinot visaptverošu, laikietilpīgu un saprotamu pakalpojumu. Risinājuma sākotnējais mērķis bija samazināt transportīdzekļu ietekmi uz vidi.

Šis projekts tika uzsākts jau 2014. gadā. Hansab nodrošināja mūsdienīgu satiksmes vadības automatizācijas risinājumu, pamatojoties uz transportlīdzekļa reģistrācijas numura zīmju identifikāciju.

Satiksmes pārvaldības sistēmas apraksts
Satiksmes vadība, transportlīdzekļu identifikācija un piekļuves sistēmas ir lielā mērā automatizētas ostas A terminālā. Automašīnu vadītājiem, kuri iepriekš rezervējuši biļeti un pareizi ir atzīmējuši savu transportlīdzekļa reģistrācijas numuru, ostas teritorijā ir daudz ātrāk pārvietošanās kā iepriekš. Automatizētā satiksmes vadības sistēma ievērojami samazina reģistrēšanās nepieciešamo laiku, palielina caurlaidspēju un tādējādi optimizē kuģu operatoru un ostas darbu.

Kad transportlīdzeklis nonāk ostas zonā, tiek piefiksēta priekšējā un aizmugurējā numurzīme, tiek mērīts augstums / platums / garums, un transportlīdzeklis tiek nosvērts brauktuvē iestrādātu īpašu WIM svaru kustības sistēmā. Dati, kas saņemti no numuru noteikšanas un mērīšanas sistēmām, automātiski tiek pārsūtīti uz ostas vadības sistēmu, kas pārbauda rezervācijas esamību un atbilstību. Ostas vadības sistēma sniedz vadītājam papildu norādījumus noteikšanas zonas beigās.

Trasportlīdzekļas tālākās kustības norādījumi un informācija tiek parādīta AMPRON LED displejos, kas ir speciāli izstrādāti ostas apstākļiem. Lai vadītu transportlīdzekļus, tiek izmantots automatizācijas risinājums, kas vada barjeras un garantē, ka zonā nenotiks bīstami negadījumi.

Tallinas ostas Infrastruktūras attīstības daļas vadītājs Hele-Mai Metsal uzsver:
“Reģistrēšanās process ir kļuvis daudz ātrāks un ērtāks gan operatoriem, gan pasažieriem. Operatoriem mūsu jaunā sistēma sniedz ispēju  kuģus ātri iekraut un atkarībā no kuģa, ostā pavadīt mazāk laika. Sistēma organizēt transportlīdzekļus pareizā secībā tādējādi ietaupot laiku iekraušanā. Tas dod iespēju racionālāk izmantot kuģos pieejamo vietu. Tas vienlaikus samazina izdevumus, jo klientu apkalpošanā ir vajadzīgi mazāk darbinieku.
Hele-Mai Metsal turpina:" Attiecībā uz pasažieriem jaunā sistēma nozīmē ātrāku un ērtāku apmeklējumu ostā un īsāku gaidīšanas laiku. Attiecībā uz ostu, tas nozīmē efektīvāku dokstacijas izmantošanu, ātrāku iekraušanu un efektīvāku inspekcijas punktu izmantošanu. Pasažieri ir vairāk apmierināti, un, kamēr automašīnas gaida īsāku laiku, arī tukšgaitas laiks ir īsāks, un tas mazina ietekmi uz vidi. "
 

Embedded thumbnail for VIDEO:Smart Port   - Satiksmes vadības sistēma Tallinas ostā
Atpakaļ