Pepper – sasniegumi, izaicinājumi un iespējas

Pašreizējie sasniegumi

2016. gada beigās Hansab kļuva par sertificētu Softbank Robotics cilvēkveidīgā robota Pepper oficiālo partneri un izplatītāju Baltijas teritorijā. 

Viens no sākotnējiem mērķiem bija atrast tādu sadarbības partneri, kas būtu gatavs integrēt Pepper savā klientu apkalpošanas procesā un parādīt to plašākai sabiedrībai. Izstrādājot piedāvājumu telekomunikāciju uzņēmumam Telia Iganijā, mēs uzsākām pārsteidzoši veiksmīgu sadarbību.

Tā kā Telia bija ceļā uz jaunas biroja ēkas atklāšanu, uzņēmuma vadība vēlējās saviem klientiem nodrošināt visinovatīvākās tehnoloģijas, tāpēc Pepper ierašanās Telia jaunajā biroja ēkā bija tikai likumsakarīga un Pepper ātri kļuva par uzņēmuma neatņemamu komandas daļu.

Šobrīd robota galvenais uzdevums ir sagaidīt viesus, palīdzēt tiem reģistrēšanās procesā un izklaidēt, kamēr klienti gaida tikšanos ar nepieciešamo speciālistu. Vairāk par Pepper Telia darbībā un nākotnes plāniem lasiet šeit.

Pepper projekta īstenošanas laikā Telia ieguva vismaz divus acīmredzamus ieguvumus:

  • Klientu servisa procesu optimizēšana un “meet&greet” izmantošana, kas ļauj izmantot robotu visdažādākajām vajadzībām
  • Veiksmīgu reklāmas kampaņu – tika panākts, ka gandrīz katrā vadošajā ziņu portālā un tehnoloģiju blogā, kā arī vietējā televīzijā Pepper tika atspoguļota kā daļa no Telia komandas Igaunijā.

Nākotnes iespējas

“Nepilna gada laikā mēs esam iepazinuši un pielāgojuši daudz Pepper funkcionālo iespēju, tomēr joprojām mums priekšā ir daudz aizraujoša darba kā funkcionālo iespēju papildināšanai, tā arī robota pielāgošanai vietējām vajadzībām.

Robots  ir spējīgs atpazīt un runāt pagaidām vienīgi angļu valodā, taču mēs jau strādājam, lai robots nākotnē spētu saprast un sazināties arī latviešu, lietuviešu un igauņu valodās.

Mums ir tālejoši plāni ne tikai attiecībā uz Pepper, bet arī uz robotikas jomu kopumā. Mēs redzam, ka automatizēti risinājumi un mākslīgais intelekts attīstās ļoti ātri un ikdienu tiek ieviesti aizvien jauni pārsteidzoši robotikas risinājumi. Daudzus robotizētus risinājumus jau daudzi no mums lieto ikdienā un nemaz nepievērš tam lielu nozīmi. Tāpēc mēs turpinām būt atvērti inovatīviem atklājumiem nākotnē un centīsimies tos ieviest mūsu ikdienā”, par robotiku un Pepper nākotnes plāniem stāsta Hansab pārdošanas un mārketinga direktors Deniss Rubens

Embedded thumbnail for Pepper – sasniegumi, izaicinājumi un iespējas
Atpakaļ