Naudas viltojumi: aktuālā situācija un efektīvi pārbaudes mehānismi.

Ik gadu skaidras naudas viltojumu skaits sarūk, taču risks saņemt viltotu naudu joprojām pastāv. 2020.gadā Latvijā kopējais atklāto naudas viltojumu skaits bija 931, bet visā Eiropā 460 000.

Salīdzinot ar apgrozījumā esošu naudu, šie skaitļi ir niecīgi, taču viltotās naudas zīmes joprojām Latvijā rada desmitiem tūkstošu lielus zaudējumus, no kuriem būtu iespēja izvairīties. Turklāt ne jau visi viltojumi tiek konstatēti. Pamatā konstatēti tiek zemas kvalitātes viltojumi, lai gan arī vislabāk apstrādātās viltotās naudas zīmes ir elementāri atklāt ikvienam tirgotājam, izmantojot attiecīgās iekārtas.

Vairums tirgotāju savā darba pieredzē droši vien ir saskārušies ar mēģinājumu norēķināties ar viltotu naudu. Arī Latvijā, kurā jau tradicionāli naudas viltojumu skaits uz 1 iedzīvotāju ir viens no vismazākajiem eiro zonā, ik pa laikam nākas dzirdēt par būtiskiem viltotas naudas atklājumiem un izplatītājiem. Lai gan pārsvarā tie ir zemas kvalitātes viltojumi, kurus viegli var atklāt uz aci vai tausti, tomēr vislielāko risku rada tieši augstas kvalitātes viltojumi, kurus noteikt var tikai ar īpašu tehnoloģiju palīdzību. Naudas pārbaude ir kasiera pienākums, kas uzliek tam papildu atbildību, kā arī samazina darba ātrumu. Lai to novērstu un lai neiekristu krāpnieku lamatās, visdrošāk un efektīvāk ir uzticēt naudas pārbaudi skaidras naudas validēšanas un skaitīšanas iekārtām.

Šāda veida iekārtas ir plaši pieejamas jebkuram interesentam, atbilstoši vēlmēm un nepieciešamībai ir iespējams iegādāties gan ļoti advancētas naudas apstrādes tehnikas, kuras ne tikai pārbaudīs, bet arī izskaitīs un sašķiros lielus naudas apjomus, gan arī pavisam nelielus naudas validatorus, kuru iegāde prasa minimālu finanšu ieguldījumu. Katrā gadījumā galvenais ir pārliecināties, ka noskatītās iekārtas ir ECB 100% testētas, kā arī svarīgi, ka tām ir pieejami pēdējie ECB programmatūras atjauninājumi, lai jūs vienmēr varētu validēt arī pašas jaunākās naudas zīmes. SIA Hansab piedāvā plaša spektra naudas apstrādes iekārtas, to uzstādīšanu un apkalpošanu un nodrošina visus aktuālos atjauninājumus, lai jūsu iekārtas vienmēr būtu gatavas darbam. Viss, kas jums ir jādara, jāvēršas pie mums.

Neskatoties uz to, ka naudas viltojumu statistika ir pozitīva un pēdējo 5 gadu laikā tai ir nemainīga tendence sarukt gan visā eiro zonā, gan Latvijā, kamēr skaidra nauda būs apgrozībā, tikmēr notiks arī tās viltošanas mēģinājumi.

Patērētāji un tirgotāji joprojām nedrīkst zaudēt modrību, ikvienam ir rūpīgi jāiepazīstas ar naudas dizaina un pretviltošanas elementiem un jāizvēlas sev piemērotākā naudas validēšanas metode, jo, ja viltota nauda tiks izmantota un pieņemta, tā būs jānoraksta pašu zaudējumos.

Uzņēmumam ir vērts ieguldīt tādos preventīvos pasākumos kā skaidras naudas validēšanas iekārtu iegāde, lai pasargātu sevi no iespējamiem zaudējumiem un darbiniekus no liekiem satraukumiem.

Hansab ir viens no vadošajiem uzņēmumiem, kas spēj nodrošinat dažāda veida risinājumus naudas apritei, tāpat arī naudas apstrādes tehniku, tai skaitā, valūtas detektorus. Mūsu klientu drošība mums ir pirmajā vietā, ja jums nepieciešams padoms skaidras vai bezskaidras naudas risinājumos, būšu priecīga palīdzēt.

Laura Luca

+37120208707

laura.luca@hansab.lv

Atpakaļ