Mobilā piekļuves kontrole sniedz vairāk kā tikai ērtības

Pieci iemesli kāpēc mobilā piekļuves sistēma padara jūsu biroju drošāku.

RFID karšu aizstāšana ar viedtālruņu piekļuves lietotnēm nozīmē, ka darbiniekiem vairs nav jānesā atsevišķas piekļuves kartes, lai viņi varētu iekļūt darba vietā. (Un cik bieži mēs nejauši atstājam emblēmas automašīnā vai mājās?) Digitālās piekļuves kartes var integrēt darbavietas lietotnē, ko darbinieki jau izmanto, vēl vairāk uzlabojot ērtības. Darbinieki var iepriekš reģistrēt savus viesus un izmantot savus tālruņus, lai piekļūtu jebkuram uzņēmuma objektam, kurā viņiem ir atļauts ienākt, nevis žonglēt ar vairākām kartēm, kas tikai samazina drošibas aspektus (Iedodot nepareizo karti viesim).

Papildus ērtībām mobilā piekļuves kontrole faktiski padara birojus drošākus.

Šeit ir pieci iemesli kāpēc mobilā piekļuves sistēma padara jūsu biroju drošāku.

Nekādu pazaudētu, nozagtu vai koplietojamu karšu.

Varbūt vienkāršākais veids, kā mobilā piekļuves kontrole padara birojus drošākus, ir acīmredzams: vairs nav fizisku karšu, kuras var pazaudēt vai nozagt. Fiziska darbinieka karte, uz kuras ir uzdrukāts uzņēmuma nosaukums,logo vai pat adrese var radīt būtisku drošības risku. Zagļi var izmantot atstātas vai noliktas kartes, pirms īpašnieki uzzina, ka tās ir pazudušas.

Mobilās piekļuves kontrole pārvieto piekļuves kartes uz drošu, šifrētu krātuvi mobilajos tālruņos, padarot tās pieejamas tikai īpašniekiem. Tas arī samazina tādas problēmas kā piekļuves kartes koplietošanu, kā arī “kartes aizdošanu”, kad viens darbinieks dod piekļuvi arī draugam.

Uzlabota apmeklētāju pārvaldība

Apmeklētāju reģistrācija rada risku gan fiziskai, gan informācijas drošībai. Kā minēts iepriekš, RFID kartēm ir tendence “aiziet” kopā ar apmeklētāju, kuram tās ir izsniegtas nejauši vai ar nolūku.

Apmeklētāju reģistrācijas veidlapu aizpildīšana prasa laiku, rada drūzmu tā jau šaurajos gaiteņos, kā arī rada iespēju, ka sveši cilvēki atrodas tuvu viens otram. Turklāt papīra apmeklētāju žurnāli nozīmē, ka ikviens, kas ienāk birojā, var redzēt, kas to ir apmeklējis, atklājot personisko informāciju, kuru uzņēmumiem būtu pienākums saglabāt kā privātu informāciju.

Mobilās piekļuves kontrole nozīmē, ka visi apmeklētāji var iepriekš reģistrēties pirms biroja apmeklējuma un saņemt apstiprinājuma datus savos tālruņos. Viņi uzgaidāmajā telpā vai gaitenī uzturas tikai tik ilgi, līdz satiek attiecīgo darbinieku. Apmeklētāja piekļuves dati ļauj viņiem piekļūt tikai noteiktām zonām, un viņu personiskā informācija tiks droši glabāta šifrētos serveros, nevis papīra žurnālos.

Automātiski atjaunojami piekļuves kontroles dati

Uz lomu balstīta piekļuves kontrole nozīmē ierobežot darbiniekus ēkas vietās, kur viņiem ir jābūt, lai veiktu savu darbu. Agrāk tas nozīmēja, ka administratoriem ir jāpavada laiks, lai manuāli izlemtu, kam un kādām zonām piešķirt piekļuvi. Šis process ir pakļauts cilvēku kļūdām un patvaļīgai lēmumu pieņemšanai.

Jaunās mobilās piekļuves kontroles sistēmas dod iespēju automātiski piešķirt vai ierobežot piekļuvi atkarībā no tādiem faktoriem kā darbinieka nodaļa, maiņa, slīdošais darba grafiks un drošības pielaide. Nav nepieciešams pārprogrammēt vai nomainīt kartes. Administratori var veikt izmaiņas un iestatīt automatizācijas parametrus mākoņa portālā.

Attālināta piekļuves izsniegšana un atsaukšana

Uzņēmums ir tik drošs, cik tā audita dati. Izmantojot uz kartēm  balstītas piekļuves kontroles sistēmas, karšu izsniegšana un atsaukšana  aizņem  ievērojamu laiku personāla, iekārtu un IT infrastruktūras  nodaļām. Šī iemesla dēļ atgriezto karšu kaudzes bieži atrodas  noliktavas  telpās, gaidot, kad tās tiks deaktivizētas. Tas rada drošības  risku, jo tas nozīmē, ka dažas kartes var tikt ignorētas. Vai Jānis,  atstājot uzņēmumu, atdeva savu darbinieka karti, vai arī tās vietā viņš  iesniedza savu veco sporta kluba karti?

Mobilo piekļuves datu izsniegšanas un atsaukšanas procesa  pārvietošana mākonī samazina noslogotību šajā procesā. Patiesībā nav  fiziskas kartes, ko savākt vai izsniegt. Kartes var iestatīt tā, lai tās  derīguma termiņš beigtos automātiski, kad beidzas darbinieka pēdējā  darba diena uzņēmumā. Tas ir vēl svarīgāk, jo uzņēmumi arvien vairāk  īstermiņā periodā, pieņem darbā ārštata darbiniekus un pakalpojumu  sniedzējus.

 

Mobilā piekļuve + biometrija

Lai gan mobilie piekļuves dati ir drošāki nekā tradicionālās RFID piekļuves kartes, dažās biroja vietās joprojām ir nepieciešams nodrošināt lielāku drošību.

Šādos gadījumos piekļuves kontroles risinājumu nodrošinātāji ļauj uzņēmumiem apvienot mobilos piekļuves sistēmu ar biometriskiem lasītājiem (pirkstu nospiedumu vai sejas atpazīšanu).

 

Lai izvēlētos piekļuves kontroles sistēmu, ir rūpīgi jāapsver jūsu īpašās vajadzības un pieejamie risinājumi.

Sazinies ar Jāni, un Jūs saņemsiet bezmaksas konsultāciju par mobilās piekļuves iespējām Jūsu uzņēmumā  :

Jānis Rutkovskis

Mob +371 26186860
janis.rutkovskis@hansab.lv

 

Atpakaļ