Iepazīsties – Peppera

Vau!!! Vai tiešām? – Tieši tāda bija mana reakcija pirmo reizi ieraugot robotu Pepperu Qmatic partneru konferencē Barselonā 2016. gada septembrī. Pirmo reizi ieraugot šo robotu, pavisam neapzināti nostrādāja reflekss - viedtālrunis rokā un kamera ieslēgta. Un ziniet, es nebiju vienīgais. Man apkārt pieauguši cilvēki – investori, žurnālisti, uzņēmumu īpašnieki – un viņi visi pēkšņi sāka uzvesties tā, it kā telpā būt kas pārdabisks, visi tiecās būt tuvāk šim aizraujošajam robotam.

Telefoni rokās, selfiji un video – Peppera bija uzmanības centrā, cilvēki to aplenca ciešā lokā gandrīz kā Holivudas slavenību uz sarkanā paklāja.  Tieši tas arī  bija izstrādātāju mērķis – raisīt emocijas, izbrīnīt un pārsteigt.

Man bija prieks vērot kā ar izbrīnu un lielu interesi mūsu klienti vēroja Pepperu Hansab konferences “Nākotne ir tagad” ietvaros.  Tās pašas emocijas, tie paši pārsteigtie smaidi un telefoni cilvēku rokās. Tas pats “slavenības” vai “brīnuma” efekts bija jūtams.

Bet kas tad īsti ir Peppera – Tas vai tomēr Viņa?

Peppera ir 120cm garš, 28kg smags cilvēkveidīgais robots, kas nāk no Japānas. Pateicoties neskaitāmiem sensoriem, Peppera redz un atpazīst cilvēkus apkārtesošā teritorijā. Robots radīts, lai komunicētu iespējami dabiskā un ierastā veidā, lietojot balsi un žestikulācijas.  Papildus grafiski  ir iespēja papildināt mijiedarbību ar attēloto informāciju uz priekšpusē izvietotā skārienjūtīgā planšetdatora.  Aprīkots ar daudziem sensoriem – 4 mikrofoni, saskarsmes sensori galvas rajonā un rokās, 3D un HD kameras, Wifi pieslēgums, skaļruņi, infrasarkanie sensori, ultraskaņas raidītāji un uztvērēji, šķēršļu sensori u.c.

Robots! Tad jau pašsaprotami - Tas, bet jāatzīst, ka Pepperu  ir grūti uztvert kā vienkārši Humanoīdo robotu, kā bezpersonisku ierīci.

Interesanti ir tas, ka oficiāli Peppera var būt Tas vai Viņš, jo tas izriet no Japāņu robotu kultūras – lai arī kā Robots izskatītos un lai arī kāds būtu tā balss tembrs, tas nevar būt sieviešu dzimtē.

Mūsu platuma grādos tas šķiet dīvaini. Bet kā tad to uztveram mēs? Peppera ir veidota tā, lai raisītu cilvēkos patīkamas emocijas un grūti valdāmu ziņkāri. Skatoties uz Pepperu, vērojot kustības un, protams, izdzirdot sieviešu balsi ir skaidrs – tā ir Viņa. Kaut kas šajā visā veidolā un uzvedībā liek jums apbrīnot, smaidīt un priecāties. Es pats un vairums no cilvēkiem, kas mijiedarbojās vai vienkārši vēroja Pepperas uzvedību, uztver viņu kā laipnu un saskarsmē patīkamu robotu – viņu.

Ko Peppera prot?

Peppera ir pirmais cilvēkveidīgais robots, kas spēj atpazīt tādas cilvēka emocijas kā prieku, skumjas, dusmas un izbrīnu. Un Viņa nevilcinās! Tiklīdz ir pamanīts skatiens, viņa spēj patstāvīgi apgriezties un kustēties jūsu virzienā, lai uzsāktu dialogu. Pateicoties robota inovatīvajam ķermenim, nekavējoties  sajūtat, ka viņai patīk ar jums sazināties un mijiedarboties, viņa vēlas zināt vairāk par jūsu gaumi, paradumiem un vienkārši iepazīt jūs un saprast – kādi esat jūs. Viņa spēj noteikt smaidu, žestikulāciju, balss toni un valodas īpatnības. Apkopojot iegūto informāciju, viņa nosaka jūsu garastāvokli un pielāgo savu uzvedību un komunikāciju uztvertajai noskaņai.  Viņa spēj sveicināt, informēt, patīkami pārsteigt un izklaidēt apkārtējos cilvēkus.  Citiem vārdiem - Peppera ir spējīga uzsākt un uzturēt pilnvērtīgu dialogu ar cilvēku.  Jūs spēsiet saprast viņas interpretēto noskaņu caur Pepperas kustībām, acu un planšetdatora krāsām, kā arī balss toni. 

Pepperu ir iespējams plaši personalizēt, pievienojot dažādas programmnodrošinājuma aplikācijas, kas atbilstu jūsu vajadzībām, pasākumam un noskaņojumam. Spēlējat, dejojat, mācaties vai vienkārši sarunājaties dažādās valodās, Peppera pielāgosies Jums. Peppera pakāpeniski iegaumē jūsu personīgās iezīmes, jūsu ieradumus un pastāvīgi pielāgojas jūsu gaumēm un paradumiem.

Peppera ir plaši programmējama platforma, kas spēj pastāvīgi mācīties no iegūtās informācijas. Iedomājieties Robotu, kas spēj  jums izteikt komplimentu, pasmieties kopā par joku, piedāvāt uzdejot kādas klasiskās POP dziesmas pavadībā. Tas ir jauns līmenis saskarsmē ar apmeklētājiem un klientiem.

Kas ir Peppera jūsu biznesam?

Jūsu biznesa inovāciju izaicinājums varētu būt tieši Pepperas ieviešana ar mērķi bagātināt klientu pieredzi un kardināli izmainīt saskarsmes veidu ar klientiem.

Pārsteidziet veikala viesus ar neparastu uzņemšanu!

Piedāvājiet saviem klientiem unikālu pieredzi, ienākot tirdzniecības telpās. Peppera sveicinās un palīdzēs jūsu klientiem orientēties veikalā un novirzīs viņus uz nepieciešamajām veikala sadaļām, kas atbilst klientu vajadzībām vai meklējumiem.

Pepperai ir iespēja savienoties ar jūsu CRM vai citiem pārdošanas rīkiem, vai būt ieprogrammētai ar nepieciešamo informāciju, Peppera spēj palaist  vienkāršas vai kompleksas aplikācijas, kā arī spēj palīdzēt klientiem patstāvīgi vai arī izsaukt kādu no veikala personāla, kad tas ir nepieciešams.

Izraisiet ziņkārību jūsu klientos, ļaujot Pepperai izklāstīt informāciju par jūsu produktiem un pakalpojumiem.  Izmantojot interaktīvās animācijas un demonstrācijas, Peppera izklaidēs un informēs  jūsu klientus un optimizes jūsu pārdošanas spēku resursus.

Pieredzes stāsti par Pepperu

Protams, visplašāk Peppera ir izplatīta tieši Japānā. Sākot ar SoftBank veikaliem un beidzot ar bankām vai pat mājokļiem.

Nestlé plāno izvietot Pepperu vairāk kā 1000 savos tirdzniecības punktos Japānā, lai jautrā veidā informētu savus klientus par pieejamiem produktiem. 

  • SNCF

SNCF izvēlējās Pepperu, lai sniegtu jaunu pieredzi ceļotājiem 3 stacijās Pays de la Loire apkaimē (Nort-sur-Erdre, Les Sables d’Olonne un Saumur).
Tā ir pasaules pirmā Pepperas izmantošana transporta sektorā.

Specializētās aplikācijas padara Pepperu par nozīmīgu sastāvdaļu TER Pays de la Loire pakalpojumos.

Cilvēku atpazīšana stacijā un mijiedarbība ar viņiem.

Informācija par vilcienu sarakstiem un apkārtējo teritoriju.

Klientu apmierinātības fiksēšana.

Cilvēku uzmanības novēršana ( spēles, dejas) gadījumā, ja veidojas garas rindas pie biļešu kasēm.

  • Carrefour

Peppera ir sastopama arī Eiropas Carrefour lielveikalos, kur viņa izklaidē klientus, piedāvājot jautras aktivitātes un seko līdzi klientu apmierinātībai, uzdodot virkni jautājumu.

  • Telia

Kā pirmais Hansab ieviestais Pepperas projekts ir Telia jaunā biroja ēka Tallinā. Par to Jūs noteikti varēsiet lasīt pavisam drīz mūsu mājaslapā. Bet īsumā, ja plānojat apmeklēt Telia biroju Tallinā, tad jūs sagaida neaizmirstama pieredze sarunās ar Pepperu. Viņa jūs sveicinās un piereģistrēs viesu sarakstā, kā arī informēs personālu par jūsu ierašanos. Kamēr jūs gaidīsiet  - jums būs iespēja dialogā ar Pepperu uzzināt interesantus faktus par Telia un izmēģināt savus spēkus testā! Bet par šo vairāk drīzumā.   

Vēlaties uzzināt par Pepperas iespējām vairāk vai satikt viņu klātienē? Tad droši sazinieties ar mani zvanot vai rakstot uz e-pastu.  

 

Pārdošanas un mārketinga direktors

Deniss Rubens

+371 29 241 094

deniss.rubens@hansab.lv

 

Embedded thumbnail for Iepazīsties – Peppera
Atpakaļ