Klaipēdā uzstādīta Baltijā pirmā automatizētā pašapkalpošanās bibliotēka

Klaipēdas novada publiskā bibliotēka I. Simonaitytes bibliotēka ir pirmā Lietuvā, kas ievieš jaunu risinajumu - automatizētu grāmatu izsniegšanas iekārtu. Tagad grāmatu lasītāji ar savu lasītāju karti varēs saņemt grāmatu ne tikai bibliotēkā, bet arī tirdzniecības un izklaides centrā „Akropole”.

Bibliotēkas darbība ir vērsta uz sociālās un informācijas atstumtības mazināšanu, tāpēc  izveidots jauns un novatorisks bibliotēkas pakalpojums, kas palielinās literatūras pieejamību dažādām lietotāju grupām ne tikai bibliotēkā, bet arī ārpus tās. 

Projekta laikā tika izveidota automatizēta grāmatu izdošanas sistēma, kas identificē Lietuvas iedzīvotāju lasītāju karti, sazinās ar bibliotēkas izmantoto LIBIS sistēmu un veic grāmatu izsniegšanu. Grāmatu identifikācija tiek veikta, izmantojot RFID UHF tehnoloģiju, kas nodrošina ātru un automātisku grāmatu identifikāciju.

Viss, kas jums jādara -  ar savu lasītāja karti jānoskenē svītrkods un jāizvēlas vajadzīgās grāmatas numurs. Iekārta nolasot kartes datus, apstiprina grāmatas saņemšanu. Grāmatu jāatgriež bibliotēkā 30 dienu laikā.

Atpakaļ